Pierwsza palarnia kawy w powojennym Świnoujściu powstała na bazie bogatego, międzynarodowego doświadczenia oraz olbrzymiej pasji, która w konsekwencji stała się naszą ścieżką zawodową.

W BaltiCoffee Roasters poświęcamy się kawom najwyższego segmentu czyli „specialty”, pochodzącymi z różnorodnych plantacji świata. Staranność w wyborze dostawców daje nam pewność, że ziarno które do nas dociera, jest wyjątkowe ze względu na mikro-klimat i dbałość o środowisko, w którym rośnie oraz zrównoważony sposób upraw i troskliwą opiekę.

Ziarna kawowca, które trafiają do nas z plantacji, są oceniane przez degustatorów wyspecjalizowanych w ocenie sensorycznej arabiki (Q-graderów certyfikowanych przez Coffee Quality Institute) a nad promocją kaw „Speciality” czuwa Speciality Coffee Assosiation (SCA), które nadaje ocenę jakości oraz walorów smakowych.

Ta wyjątkowość i jakość w połączeniu z pasją do rzemiosła owocuje nietypową, ale jakże wspaniałą paletą smaków i aromatów, które uzyskujemy, wypalając nasze kawy na bieżąco małymi partiami.

Kawy wypalamy tradycyjnymi metodami w piecu na miejscu, gdzie nadajemy różne profile wypału w celu wydobycia wszystkiego co najlepsze z każdego ziarna.

Dlatego, nasza działalność jest ukierunkowana na dostarczenie naszym klientom satysfakcji ze smaków naszych kaw. Każdy łyk naszej małej czarnej jest jak wieloetapowa przygoda. Na początku ma ciekawy aromat, oryginalną konsystencję a pozostający posmak jest zawsze inny od samego smaku.

Oprócz codziennie rosnącego grona miłośników naszej palarni, stworzyliśmy również bardzo elastyczne oferty dla biznesowych smakoszy kaw. Podmioty chcące zaoferować swoim klientom coś więcej niż standard z półki sklepowej zapraszamy do kontaktu, konsultacji i współpracy. U nas nie ma zobowiązań ilościowych, kwotowych czy terminowych. Kupujesz to co chcesz , kiedy i za ile, będąc pewnym, że otrzymasz produkt dostosowany do własnych wymogów biznesowych, również smak „szyty na miarę”. Rzemieślniczy, wyjątkowy, regionalny, dobry jakościowo oraz świeży i smaczny, czyli taki, który zadowoli każdego smakosza kaw pragnącego spędzić miło czas na wyspach morza Bałtyckiego.

Zapraszamy do odwiedzin oraz współpracy.

Pozdrowienia

BaltiCoffee Roasters